Seriale, które kochają seniorzy

Seriale, które kochają seniorzy
Seriale to świetna rozrywka, która pozwala wypełnić wolny czas i się odprężyć. Oglądają je zarówno młodzi ludzie, jak i seniorzy. Obecnie w ofercie są nie tylko produkcje w telewizji, ale także propozycje na życzenie, dostępne w serwisach VOD. Internet daje mnóstwo możliwości, z których warto korzystać. Jakie seriale podbiły serca seniorów?

Obyczajowe produkcje

Dużą popularnością cieszą się seriale obyczajowe. Bohaterami są zwykle osoby zwyczajne, dlatego łatwiej się z nimi utożsamić. Ich losy są w dużej mierze podobne do codziennego życia każdego z nas, a aktorzy zyskują sympatię lub antypatię odbiorców. Są to zwykle wielosezonowe produkcje. Wśród seniorów dużą oglądalnością cieszą się seriale ogólnodostępne – „M jak miłość”, „Na wspólnej” i „Na dobre i na złe”. Poprzednie odcinki można obejrzeć w serwisach internetowych, co stanowi wygodne rozwiązanie. Polskie produkcje przyciągają co wieczór wielu odbiorców i pomagają odpocząć od codziennych obowiązków.

Tureckie telenowele

Statystyki pokazują, że dużą popularnością cieszą się także tureckie produkcje. Zawiłe, wieloodcinkowe i wielowątkowe historie przedstawiają życie zarówno postaci historycznych, jak i współczesne ujęcie problemów. Serca seniorów podbiło „Wspaniałe stulecie” i „Więzień miłości” Pierwszy z seriali przedstawia losy sułtana, który obejmuje władzę. Przedstawione jest w nim prywatne życie władcy i jego zmagania z wrogami. Z kolei „Więzień miłości” to współczesna historia rodzeństwa, które dla siebie jest w stanie poświęcić wszystko, nawet własne szczęście

Dla fanów historycznych produkcji

Wielu seniorów lubi seriale historyczne. Pozwalają przenieść się w czasie i poznać nieco inny świat. Wyjaśniają na swój sposób fakty historyczne, postacie i ich styl życia. Z pewnością zainteresują seniorów, którzy nie lubią tematyki stricte obyczajowej. Nie zabraknie tutaj ciekawych wątków czy wzruszających momentów. Seniorzy, którzy lubią klimat wojenny, również znajdą coś dla siebie. Warto przejrzeć ofertę dostępnych w telewizji kanałów.

Gdzie oglądać?

Oprócz standardowych powszechnie dostępnych kanałów w tv senior może korzystać z wszelkich serwisów internetowych, które za niewielką opłatą miesięczną udostępniają mnóstwo ciekawych tytułów. Takie konto może założyć każdy. Wystarczy podać niezbędne dane i wykupić pakiet. Podczas procesu rejestracji, bliska osoba, której zajmie to zaledwie chwilę z pewnością pomoże starszej osobie. Domy opieki (Dolny Śląsk) także służą takim wsparciem. Sama obsługa serwisów nie jest skomplikowana. Praktyczne zakładki umożliwiają znalezienie pożądanego tytułu. Oglądać można zarówno na smartfonach, tabletach, jak i na telewizorze czy komputerze – wystarczy jedynie dostęp do Internetu. W naszym ośrodku, jakim jest prywatny dom opieki (Wałbrzych), każdy podopieczny może korzystać z bezpiecznego połączenia bezprzewodowego, by w wolnej chwili obejrzeć ulubioną produkcję. W razie konieczności opiekun pomoże w obsłudze lub podpowie, co warto obejrzeć. W strefie wspólnej senior może też porozmawiać z innymi podopiecznymi, wymienić swoje zdanie czy wspólnie obejrzeć kolejny odcinek serialu. W dobie wciąż panującego koronawirusa zalecamy jednak kontakt online. Stworzyliśmy specjalne stanowiska, gdzie można bezpiecznie porozmawiać z bliskimi przez komunikator, nie tylko na temat ulubionych produkcji, ale także na inne, bliskie sercu tematy.