„Słowik” - dom opieki w Jedlinie Zdroju, nieopodal Wałbrzycha

Podstawą działania domów opieki dla Seniorów, również „Rezydencji Senioralnej Słowik” pod Wałbrzychem, powinna być wiedza dotycząca wieku senioralnego, jego charakterystyki, zmian, jakie zachodzą w organizmie i psychice dojrzałego człowieka. Tylko w oparciu o nią, pracownicy mają szanse znaleźć właściwe podejście do Seniorów.

Dlatego w „Rezydencji Senioralnej Słowik”, prywatnym domu opieki, pracują specjaliści różnych dziedzin: począwszy od medycyny, dietetyki, na psychologii i specjalności w opiece senioralnej kończąc. Tylko wymiana myśli, doświadczeń i kompetencji pozwoli stworzyć odpowiedni kierunek w opiece nad osobami w podeszłym wieku. W „Rezydencji Senioralnej Słowik”, w szczególny sposób dobieraliśmy kadrę, która sprawuje opiekę nad Podopiecznymi. To ludzie z odpowiednim doświadczeniem, oraz wykształceniem, niezbędnym przy pracy w takim miejscu, jakim jest dom opieki „Słowik”, leżący w Jedlinie Zdroju blisko Wałbrzycha.

Kadra domu Seniora „Słowik” pod Wałbrzychem

Istotnym warunkiem przy pracy z seniorami jest wrażliwość i empatia wszystkich pracowników. Muszą to być ludzie, którzy codzienność w prywatnym domu Seniora, będą każdorazowo traktować jako wyjątkowe wyzwanie. Za wszelką cenę staramy się wystrzegać w pracy rutyny i wypalenia. Pracownicy domu Seniora, muszą być nie tylko przygotowani merytorycznie do wykonywanej przez siebie pracy, ale przede wszystkim muszą mieć spore pokłady dobrej energii, zrozumienia i umiejętności współodczuwania.

Osoby starsze cechuje szczególna wrażliwość. Mogą towarzyszyć jej również pewnego rodzaju zniechęcenie, apatia, znacznie mniejsza anergia do działania, przygnębienie, czy wręcz zmiana usposobienia. Cechy te w naturalny sposób pojawiają się w podeszłym wieku. Dlatego tak ważne jest by pracownicy domów opieki mieli szansę konsultowania z ekspertami innych dziedzin, swoich własnych spostrzeżeń dotyczących kondycji Podopiecznych. Właściwe podejście, zarówno lekarskie, jak i opiekuńcze ma szanse w najlepszy sposób przywrócić równowagę psychiczną i fizyczną u osób starszych.

Co wyróżnia prywatny dom opieki w Jedlinie Zdroju pod Wałbrzychem?

Podstawową cechą, która wyróżnia dom opieki „Słowik” w Jedlinie Zdroju pod Wałbrzychem, oprócz świetnej kadry pracowniczej i właściwego podejścia do Podopiecznych, są również wyjątkowe warunki bytowe.

Wszyscy Podopieczni domu Seniora są zlokalizowani w pokojach jedno, lub dwuosobowych. W okresie pandemii, w „Rezydencji Senioralnej Słowik”, zapadła decyzja, by każdy miał pokój wyłącznie dla siebie, co daje większe poczucie bezpieczeństwa związanego z Covid19, jak i poczucie intymności. Wszystkie pokoje wyposażone są w luksusowe łazienki, przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym znajdują się nowe, wygodne i zdrowe dla kręgosłupa łóżka umieszczone na odpowiedniej wysokości, tak, by osoba starsza mogła na nie wygodnie i bezpiecznie zejść i wejść. Ponadto, podłogi w pokojach zostały wykonane z antypoślizgowego materiału, co sprawia, że Seniorzy mogą czuć się stabilnie, poruszając się po pokoju również bez obuwia. Wszyscy mają do dyspozycji telewizory, dostęp do internetu, wygodnych mebli i w których mogą trzymać osobiste rzeczy. Każdy Mieszkaniec „Rezydencji” ma również możliwość korzystania ze specjalnej opaski, która monitoruje stan zdrowia oraz miejsce jego pobytu, co jest szczególnie przydatne w przypadku osób z demencją. To wyjątkowe zalety, w porównaniu do innych domów Seniora.

Wspólnota jest misją „Rezydencji Senioralnej Słowik”

Najważniejszą rzeczą w prywatnym domu Seniora „Słowik”, są relacje Podopiecznych między sobą i z personelem. Stąd w naszej ofercie mnogość zajęć, których celem jest aktywizacja osób starszych. Wg geriatrów, aktywność fizyczna i intelektualna sprawia, że Seniorzy mają szansę na odzyskanie sił witalnych, a te objawiają się nie tylko lepszym samopoczuciem i humorem, ale również korzystnie wpływają na szereg dolegliwości i chorób, które towarzyszą osobom w wieku dojrzałym.

Na tym polega unikatowość miejsca, jakim jest „Rezydencja Senioralna Słowik”, na mapie domów Seniora zlokalizowanych nieopodal Wałbrzycha.

Kompleksowo i z wielką atencją podchodzimy do naszych Podopiecznych, dając im komfort, poczucie wspólnoty i działania, oraz właściwa opiekę.

Kontakt Czekamy na Twoją wiadomość!