Miłość po sześćdziesiątce

Miłość po sześćdziesiątce
Miłość na całe życie – kto o takiej nie marzy? Czasami los pisze jednak inne scenariusze. Rozwód albo wdowieństwo często powodują, że osoby starsze zostając sam myślą, iż nie mają szans na nową miłość. A przecież wokół jest mnóstwo pań lub panów w podobnej sytuacji, którzy szukają towarzysza, mogącego zapewnić im szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Biura matrymonialne, sanatorium, kluby szachowe… Podpowiadamy, gdzie można znaleźć miłość po sześćdziesiątce.

Zadbaj o życie towarzyskie

Zawarcie nowych znajomości ułatwi zapisanie się na zajęcia dedykowane seniorom. Oferta takich aktywności jest coraz szersza, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Łatwo wtedy odnaleźć towarzysza, który ma podobne zainteresowania. Dodatkowo takie spotkania to okazja do rozmowy i miłego spędzania czasu. Można wybierać między zajęciami sportowymi, dopasowanymi do wieku, czy hobbistycznymi. Może to być na przykład: malarstwo, szydełkowanie lub koło literackie. Ciekawym sposobem na znalezienie nowej drugiej połówki, a także na poszerzenie swojej wiedzy jest uczestnictwo w zajęciach oferowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Takie instytucje oprócz wykładów, organizują spacery po okolicy lub wycieczki po całej Polsce i nie tylko. Również wyjazd do sanatorium może być okazją do zawarcia nowej znajomości. Codzienne dancingi czy spacery w okolicy uzdrowisk sprzyjają zacieśnianiu więzi.

Przebywanie wśród osób w tym samym przedziale wiekowym oraz szeroki wybór zajęć dla seniorów oferują również prywatne domy opieki (dolnośląskie). Wspólne uprawy roślin albo gra w bule daje możliwość znalezienia nowego towarzysza, a pogłębieniu uczucia sprzyjają zajęcia taneczne. Okolica Rezydencji Senioralnej „Słowik” zachęca do spacerów oraz uprawiania nordic walking. Taras widokowy zapewni miejsce do odpoczynku, rozmowy oraz podziwiania natury. Prywatny dom opieki (Wałbrzych) pozwala na spokojną jesień życia w gronie innych seniorów w bezpiecznych warunkach.

Biura matrymonialne i aplikacje randkowe

Nie każdy senior jest osobą towarzyską i chętnie wybiera się na zajęcia lub podróżuje. Z pomocą przychodzą wtedy usługi biura matrymonialnego, które zajmują się znalezieniem odpowiedniego partnera oraz zorganizują spotkanie. Osoby, które korzystają z zasobów Internetu, mogą również założyć konta na portalach randkowych i samemu wybrać kandydata sugerując się zdjęciem i opisem. Rozmowy można prowadzić poprzez wiadomości tekstowe lub telefonicznie, a następnie zdecydować się na spotkanie.

Nowa znajomość to szansa na realizacje wspólnych pasji. Dobrze mieć z kim dzielić radości i smutki. Druga połowa daje poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie w trudnych chwilach. Dlatego też nie warto zamykać się w sobie, a przede wszystkim bać reakcji otoczenia. Miłość po sześćdziesiątce może przynieść wiele szczęścia, dać poczucie spełnienia i radości.