Jak wybrać prywatny dom opieki dla seniora?

Jak wybrać prywatny dom opieki dla seniora?
Zapewnienie godnych warunków do życia oraz stałego dostępu do opieki medycznej osobie starszej zawsze jest dla rodziny i bliskich priorytetem. Zdarzają się sytuacje, w których samodzielna opieka nad seniorem staje się niemożliwa i bez fachowej pomocy nie można się już obyć. Zanim wybierzesz prywatny dom opieki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Na co zwrócić uwagę wybierając dom opieki

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z opieki domu spokojnej starości zwykle wiąże się z wieloma emocjami i stresem. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą placówek i ostateczny wybór podjąć wspólnie z seniorem. Państwowe domy opieki są często przepełnione, a listy rezerwowe bardzo długie. W takich miejscach często trudno zagwarantować stałą pomoc. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie prywatny dom spokojnej starości. Dolnośląskie to województwo, w którym mieści się Rezydencja Senioralna „Słowik” – nasz prywatny dom opieki, w którym każdy senior poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Wybierając miejsce, w którym bliska osoba spędzi jesień życia, warto zwrócić uwagę na warunki mieszkaniowe, opiekę medyczną, atmosferę oraz szereg dodatkowych udogodnień. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja – dojazd powinien być łatwy i nie zajmować wiele czasu. Dodatkowo spokojna okolica sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Warto zwracać uwagę na miejsca położone w sąsiedztwie lasów czy ścieżek spacerowych. Jeżeli wciąż masz wątpliwości lub potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące pytania – skontaktuj się z ośrodkiem, umów na spotkanie z dyrektorem lub opiekunem. Odpowiedzą na każde Twoje pytanie, a tym samym wszelkie wątpliwości na pewno zostaną rozwiane.

Jedlina-Zdrój – miejsce dla seniora

Prywatne domy opieki dolnośląskie, które mieszczą się w Jedlinie-Zdroju to miejsca, w których starsze osoby mogą wypocząć. To właśnie tutaj mieści się Rezydencja Senioralna „Słowik”. To tutaj każdy senior ma zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Wszystkie pokoje są utrzymane w wysokim standardzie, przeznaczono je dla jednej lub dwóch osób. Pomieszczenia wyposażono w łóżko, szafkę nocną, pojemną szafę na ubrania, telewizor, stolik, krzesła i sofę. Pokoje mają własną łazienkę, przystosowaną do osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na terenie całego ośrodka jest dostęp do bezprzewodowego Internetu. Na wyższe piętra podopiecznych dowozi winda. Specjalny taras widokowy pozwala na przebywanie na świeżym powietrzu osobom, które poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego. O dietę zadba dietetyk kliniczny, a potrawy w naszej kuchni gotuje profesjonalista. Dodatkowym atutem jest również cicha i spokojna okolica.

W Słowiku dbamy także o kondycję psychiczną i fizyczną podopiecznych. Każdy z opiekunów cechuje się empatią i okazuje troskliwe wsparcie seniorom. Pod okiem wykwalifikowanej kadry można również korzystać z zajęć tanecznych czy też uczestniczyć w warsztatach malarskich. Takie aktywności pomagają zachować zdrowie i poprawiają samopoczucie. Dodatkowo podopieczni mogą skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki czy podologa. Oferujemy również możliwość udostępnienia specjalnej opaski SOS, która nieustannie monitoruje stan zdrowia i informuje o ewentualnym pogorszeniu parametrów życiowych.

Wybierając spokojne miejsce dla bliskiej osoby, warto zwrócić uwagę na kilka wyżej wymienionych kwestii. Nie bój się pytać o szczegóły. Dzięki temu dużo łatwiej będzie podjąć decyzję odnośnie wyboru ośrodka. Warto postawić na spokojne miejsce, w którym podopieczni poczują się bezpiecznie, a Ty będziesz mieć pewność, że senior znajduje się pod dobrą opieką.