Czyste powietrze w domu seniora

Czyste powietrze w domu seniora
Jedną z przyczyn powstawania różnych chorób jest wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Dzięki technologii z kurzem, roztoczami i bakteriami, które znajdują się w powietrzu można sukcesywnie walczyć. Jak prawidłowo zadbać o powietrze w pomieszczeniach, w których mieszka senior i co warto wiedzieć o urządzeniach, które usuwają zanieczyszczenia?

Czyste powietrze – wybierz oczyszczacz

Powietrze szybko i skutecznie można oczyścić za pomocą dopasowanego urządzenia. Na rynku można znaleźć różny sprzęt, który pomoże przefiltrować powietrze i uwolni je ze smogu czy bakterii. Zakup oczyszczacza powinny rozważyć osoby, które są alergikami, cierpią na astmę czy różnego rodzaju choroby układu oddechowego. Urządzenie usuwa z powietrza alergeny, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i redukuje zanieczyszczenia pochodzące z dymu tytoniowego. W oczyszczaczu znajduje się specjalny filtr, który wychwytuje bakterie, grzyby i pierwotniaki. Dzięki temu senior może uchronić się przed chorobami płuc, układu krążenia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Szczególną uwagę na jakość powietrza powinny zwracać osoby z osłabioną odpornością, ale także seniorzy, u których występują schorzenia układu sercowo-naczyniowego oraz cierpią na nadciśnienie tętnicze.

Korzystanie z oczyszczacza powietrza, wyposażonego w funkcję jonizacji sprawia, że znikną również wirusy i alergeny, które znajdują się na meblach, w dywanach czy innych tkaninach. Zakup oczyszczacza pomoże również seniorowi w trakcie pandemii koronawirusa. Czyste powietrze minimalizuje ryzyko zakażenia. Prywatne domy opieki dolnośląskie, takie jak nasza Rezydencja Senioralna „Słowik” nieustannie dbają o zdrowie swoich podopiecznych, dlatego wszystkie powierzchnie są regularnie dezynfekowane, a powietrze ozonowane. Dzięki temu miejsce to pozostaje czyste i bezpieczne.

Oczyszczacz czy nawilżacz – co wybrać?

Na rynku można znaleźć również oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza, co jest pomocne szczególnie w sezonie grzewczym. Optymalny poziom wilgotności powinien oscylować między 40 a 60%. Zbyt suche powietrze sprawia, że skóra staje się sucha, a oddychanie staje się trudniejsze. Higrometr pozwoli nieustannie monitorować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Domy seniora (dolnośląskie) dbają o komfort swoich podopiecznych, także w okresie grzewczym. Dzięki temu powietrze jest zdrowe, a ryzyko wystąpienia infekcji oddechowych, nowotworowych czy choroby wieńcowej zostaje zminimalizowane.

By powietrze w domu czy mieszkaniu seniora było odpowiednio czyste, nie rezygnuj z wietrzenia i otwierania okien. Warto przynajmniej raz dziennie przewietrzyć pomieszczenia. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na intuicyjność sprzętu oraz prostotę w obsłudze. Wiele modeli posiada specjalny czujnik, który kontroluje poziom zanieczyszczenia powietrza. Kiedy jego jakość się pogorszy, urządzenie samo się włączy i wyłączy. Warto wybrać również cichy model, sterowany pilotem lub aplikacją. Dzięki zdalnej kontroli można włączyć urządzenie z każdego miejsca na ziemi.