Jak bezpiecznie robić zakupy?

Jak bezpiecznie robić zakupy?
W dobie pandemii osoby starsze są najbardziej narażone na ryzyko ciężkiego przebiegu choroby w wyniku zarażenia się wirusem. By zminimalizować ryzyko zakażenia, należy stosować wszelkie środki ochrony. Jedną z czynności, która stwarza duże zagrożenie dla zdrowia, są zakupy. Jak unikać tłumów i zrobić je bezpiecznie? Zatroszcz się o zdrowie bliskiej Ci osoby dzięki przestrzeganiu kilku zasad.

Bezpieczne zakupy seniorów – przede wszystkim przestrzegaj zaleceń

Jeśli nie możesz pomóc seniorowi osobiście ze zrobieniem zakupów, spróbuj przekonać go do robienia zakupów jedynie podczas godzin dla seniorów. Pamiętaj również, by przypomnieć osobie starszej o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Należą do nich zachowanie bezpiecznej odległości, noszenie maseczki ochronnej i rękawiczek jednorazowych oraz częste odkażanie rąk – szczególnie przy wejściu i po wyjściu ze sklepu. Zachęć także swojego krewnego do dokonywania płatności bezgotówkowych, co jest znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnej formy płatności.

Doskonałą alternatywę stanowią również zakupy online. To najbezpieczniejsza opcja, która pozwoli ograniczyć wyjścia seniora do minimum. Obecnie wiele sklepów, w tym supermarkety, zalecają, by robić zakupy za pośrednictwem ich stron internetowych. Warto również wybrać bezkontaktową dostawę. W takiej sytuacji kurier dostarczy paczkę pod drzwi bez konieczności wypełniania protokołu odbioru. Możesz również poprosić bliską osobę o listę zakupów i zamówić produkty pod wskazany adres za niego.

Dom opieki – bezpieczny wybór

Podczas izolacji czy kwarantanny – Twojej lub seniora, istotny jest dobry sprzęt, taki jak komputer czy laptop, który ułatwi kontakt z bliską osobą. Przyda się on również wtedy, jeśli w pracy masz kontakt z dużą ilością osób i nie chcesz narażać krewnego na ewentualne zarażenie się wirusem od Ciebie. Dzięki komputerowi czy laptopowi możliwe będzie przeprowadzenie rozmowy wideo o każdej porze dnia.

Sposobem na zapewnienie seniorowi najlepszej opieki może być również dom opieki Jedlina Zdrój. Na terenie obiektu gwarantujemy nieograniczony dostęp do Internetu, a w razie problemów z połączeniem lub zalogowaniem się, nasza kadra zawsze służy pomocą. Specjalnie przygotowane stanowiska komputerowe, podłączonych do skype i innych komunikatorów internetowych, również ułatwiają kontakt z najbliższymi. Stawiamy na nowe technologie, dlatego stan zdrowia każdego podopiecznego jest pod stałą kontrolą dzięki opasce S.O.S., która w przypadku zagrożenia szybko informuje o tym fakcie specjalistów.

Dom opieki Wałbrzych to bezpieczna przystań, w której senior nie musi martwić się o codzienne zakupy i wiążące się z tym ryzyko zarażenia. W okresie pandemii podopieczni mają zapewnione osobne pokoje, a wszystkie pomieszczenia są regularnie ozonowane. Spacery i wszelkie rodzaje aktywności fizycznej uprawiane na zewnątrz odbywają się z zachowaniem zalecanych obostrzeń i pod okiem doświadczonej kadry. A gdy ryzyko minie – w restauracji będącej częścią obiektu senior wraz z rodziną będzie mógł spędzić miłe chwile przy doskonałym posiłku. Natomiast już teraz do dyspozycji gości odwiedzających naszych podopiecznych jest również monitorowany parking.