Życie w domu opieki – jak wygląda spokojna starość

Życie w domu opieki – jak wygląda spokojna starość
Podjęcie decyzji o umieszczeniu seniora w domu opieki dla każdej ze stron jest niezwykle trudne, dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego rozeznania podczas wybierania odpowiedniego miejsca. Warto zwrócić uwagę na przeszkoloną kadrę i bezpieczeństwo na terenie ośrodka. Dowiedz się, co jeszcze zapewnia nasza Rezydencja Senioralna.

Bezpieczeństwo i komfort na każdym kroku

Ważnym aspektem w domu opieki jest odpowiedni standard bezpieczeństwa i komfortu w pokojach prywatnych i przestrzeni wspólnej. Pokoje są dopasowywane do każdego podopiecznego indywidualnie. Są wyposażone we wszystkie niezbędne poręcze, które ułatwiają codzienne czynności i przemieszczanie się. Wszystkie włączniki umieszczone zostały na dogodnej wysokości, dzięki czemu nawet osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez problemu ich dosięgnąć. Co więcej, do budynku można dostać się schodami lub windą. Urządzenie zostało dostosowane do osób niedowidzących i niewidomych – sygnał dźwiękowy na bieżąco informuje o tym, na którym piętrze znajduje się winda.

Każdy pokój jest wyposażony w telewizor i dostęp do Internetu. Posiada również własną łazienkę, którą przystosowaliśmy do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z kolei samo pomieszczenie prywatne dzieli się na dwie strefy – wypoczynkową i nocną. Każda z nich jest wyposażona w komfortowe meble, na których podopieczny może wypocząć. Rzeczy osobiste senior może schować w szafkach, a ubrania – w pojemnych szafach. Prawdziwą innowacją są pokoje przystosowane do potrzeb alergików. Regularnie je ozonujemy, dlatego są one sterylnie czyste.

Dodatkowym atutem każdego pokoju jest widok z okien. Dom spokojnej starości (dolnośląskie) jest położony w niezwykle malowniczym miejscu. Z każdego okna rozpościera się widok na wzgórza i lasy, dzięki czemu senior może podziwiać naturę i codziennie cieszyć się świeżym powietrzem.

Opieka i wsparcie ze strony specjalistów

W naszym domu opieki pracuje wielu specjalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo i rozrywkę seniorów. Dzięki specjalnej opasce, którą otrzymuje każdy senior, nieustannie monitorujemy ich stan zdrowia. Przypominamy również o konieczności zażycia leków i dbamy o zbilansowaną, zdrową dietę, dopasowaną do uwarunkowań każdego z podopiecznych.

Przyjazna atmosfera, którą z pewnością da się odczuć, to efekt współpracy podopiecznych z naszą kadrą specjalistów – pracownicy dzielą się swoją wiedzą i razem z seniorami rozwijają zainteresowania, takie jak malarstwo czy ogrodnictwo. Zapewniamy też zajęcia ruchowe dopasowane do możliwości seniorów. Mogą oni wziąć udział w lekcjach tańca, przespacerować się po okolicy i grać w szachy, gdy pogoda nie dopisze.

Oprócz mało obciążających aktywności, takich jak taniec i spacery, oferujemy też pomoc fizjoterapeuty, który może dopasować poziom wysiłku do indywidualnej sytuacji zdrowotnej seniora. Na terenie ośrodka oraz w okolicy senior może również praktykować nordic walking lub grać w bule, co stanowi świetną rozrywkę. Dzięki tak szerokiej gamie aktywności, starsze osoby z pewnością znajdą u nas ciekawy sposób na rozwijanie swojej pasji.

Emocje i kontakt z rodziną

Choć na co dzień dbamy o seniorów zapewniając im ciepłą atmosferę, nic nie zastąpi czasu spędzonego z najbliższymi. Wiemy, jak ważny jest kontakt z rodziną, dlatego zachęcamy do odwiedzin. Dysponujemy restauracją, a dla gości przygotowaliśmy także bezpłatny parking. Dom seniora (Wałbrzych) otaczają lasy, a mikroklimat sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu - cicha okolica pozwala także na spokojne spotkania z bliskimi. Naszym podopiecznym zapewniamy również dostęp do interentu, dlatego w każdej chwili mogą wykonać wideo rozmowę.

Nasz dom seniora zapewnia kompleksową opiekę, wsparcie psychologiczne i monitoring zdrowia. Dzięki temu każda starsza osoba może poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli musisz podjąć decyzję o umieszczeniu krewnego w naszym domu opieki i masz pytania – skontaktuj się z nami. Udzielmy odpowiedzi, które z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję.